فروش توری فایبر گلاس

توری یا فایبر گلاس یا مش فایبرگلاس از  محصولات  ایده آل و جدید در صنعت ساحتمان سازی می باشد، که از الیاف شیشه ای در کنار مواد پلیمری ساخته شده است. در ساختار توری فایبر گلاس از الیاف شیشه ای به عنوان پایه کامپوزیت استفاده می شود.  مواد پلیمری به عنوان شکل دهنده ساختار نهایی توری فایبرگلاس مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهمترین ویژگی های الیاف شیشه ای مقاومت کششی بالا و وزن کم و همچنین قیمت کم آن نسبت به به الیاف کربن در بازار های جهانی می باشد.  همچنین این توری به دلیل کاربردهای زیادی که دارد در صنایع مختلف مانند سنگ های تزیینی، کاشی و سرامیک، عایق کاری و آببندی، سیمان کاری و گچ کاری و بتن کاربرد دارد.

توری فایبر گلاس

امروزه  به دلیل گستردگی و تنوع توری های فایبرگلاس توجه زیادی به خود جلب کرده است. این توری ها  دارای کاربرد های فراوانی در  در صنایع مختلف می باشند در ادامه به بخشی از کاربرد های تور فایبرگلاس پرداخته می شود.

توری فایبرگلاس عایق رطوبتی

استخر ها و سایر سازه‌های آبی به مانند سازه های ساختمانی دیگری از مصالح متعارف مانند بتن ساخته می‌شوند. اما این مصالح سطح مقاومت کمی در مواجهه دائمی با آب و رطوبت دارد. بنابراین  عایق کاری و آب‌بندی استخر و جداره هر نوع سازه آبی اهمیت زیادی دارد و  نمی‌توانیم بدون عایق‌کاری از چنین سازه‌هایی برای نگهداری آب و یا عبور آب استفاده کنیم. توری فایبرگلاس از بهترین ابزار برای آب‌بندی سازه‌های آبی خصوصاً استخرها می‌باشد.

توری فایبرگلاس عایق رطوبتی  ایده جذابی است که باعث می‌شود تا کل عملیات آب‌بندی و عایق کاری استخرها در شرایطی ساده، کم‌هزینه و سریع انجام پذیرد.

توری فایبرگلاس گچکاری و سیمانکاری

 توری پشت سنگ‌

همانطور که می دانیم اکثر سنگ ها دارای بافت محکم و قوی هستند  با این حال لازم است اقداماتی برای استحکام و مقاومت سنگ انجام داد و همچنین در مورد سنگ هایی مانند سنگ مرمر که دارای بافت نرم و شکننده هستند

 سنگ های مرمریت دارای رگه های آهکی هستندممکن است به مرور زمان و در فرآیند فرآوری این رگه ها از هم گسسته و موجب شکستن و خردشدن سنگ شوند.

از این رو زمانی که کوپ سنگ از معادن استخراج شده و به کارخانه های سنگبری انتقال داده می شود؛ عملیاتی از قبیل برش، رزین و اپوکسی، توری پشت سنگ و پرداخت نهایی انجام می شود.

انتخاب هر کدام از انواع مراحل فرآوری وابسته به نوع سنگ متفاوت است. با این حال به طور کلی در اغلب سنگ های ساختمانی (به جز سنگ گرانیت) جهت افزایش استحکام و مقاومت فشاری آنها از توری در پشت سنگ استفاده می شود.

مزایا استفاده از توری فایبر گلاس در کارخانه سنگ بری

این تورى کمک می کند تا به هنگام پولیش و حمل و نصب در صورتیکه سنگ دچار ترک شد از هم جدا نشده و به همان صورت کار گذاشته شود. به منظور ایجاد مقاومت بیشتر در برابر شکنندگی، همچنین استفاده از این تورى ها باعث جلوگیری از باز شدن ترک های سنگ و حفظ سلامت سنگ می شود.

توری فایبرگلاس گچکاری و سیمانکاری

توری گچ کاری و سیمانکاری

توری فایبر گلاس به دلیل مقاومت و کشش بالایی که دارد در آماده سازی سطح دیوار ها از آن استفاده می شود. با استفاده از این توری ها سبب کاهش ترک خوردن سطح سیمان کاری و گچ کاری و کیفیت کار بالا می رود. همچنین این نوع توری باعث افزایش مقاومت داخلی دیوار های بنایی شده و سازه در برابر زلزله مقاوم می شود. به وسیله توری های فایبرگلاس دیوار هایی که دچار ترک شده اند به راحتی تعمیر می شوند.

استفاده از این توری باعث کاهش ضخامت و جداره دیوارهای اجرا شده در این روش می باشد علاوه بر آن استفاده از مصالح ساختمانی کمتر و به طبع آن کاهش هزینه های اجرا و همچنین وزن مرده ساختمان می باشد.

 استفاده از توری فایبرگلاس در زیر سقف سوله ها

یکی از اصلی ترین بخش های هر سوله سقف آن است. به همین علت پوشش آن نیز بسیار اهمیت دارد؛ زیرا پوشش سقف در میزان وزن سوله موثر است. برای ساخت بیشتر سالن های ورزشی، تعمیرگاه های بزرگ، کارگاه ها و کارخانه های تولیدی و… از سوله استفاده میشود

فایبر گلاس. یک محصول سبک بوده که در پوشاندن سقف سوله طرفداران خاص خود را دارد. فایبر گلاس دارای طرح ها و رنگ های مختلف از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.

 

کاربرد فایبر گلاس در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی عمدتاً از محصولات فایبرگلاس در تولید مخازن، لوله و اتصالات مرتبط با حفاری استخراج و انتقال استفاده می شود؛ چراکه فایبرگلاس مقاومت زیادی نسبت به  فروندگی برخوردار است و می‌ تواند در برابر مواد اسیدی پایداری بیشتری در مقایسه با فلز داشته باشد. امروزه از فایبرگلاس در ساخت باکس های مقاوم برای حمل مواد پتروشیمی نیز استفاده می شود. همچنین کاربرد فایبرگلاس در تولید ابزار آلات و تجهیزات ایمنی بسیار زیاد است.

 یکی دیگر از محصولات پرکاربرد فایبرگلاس که تا حدودی به طور فایبر گلاس شبیه است، الیاف بافته شده فایبرگلاس fiber glass woren roivng است. از این الیاف در کارخانجات سنگبری برای آتل کردن بلوک سنگ و کپ کردن آن استفاده می شود، همچنین در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در مخازن لوله‌ها مورد استفاده واقع می شود، این محصول در صنعت خانه سازی نیز دارای کاربردهای بسیاری است.

 

از دیگر کاربرد های توری فایبرگلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده در صنعت کشتی سازی و خودروسازی
  • زیر سازی برای نصب سنگ ، کاشی و سرامیک .
  • تقویت بافت طبیعی سنگ در صنایع سنگ بری .
  • جلوگیری از ایجاد ترک بر روی دیوار
  • ترمیم ترک دیوار
  • و……